ČLENOVÉ


BOŘEK "BUFFO" FANC
osobní údaje
Narozen: 14. června 1972
Výška: 176 cm
Váha: 80 kg
Vlasy: tmavě blond
Oči: zelené

v oblibě
Barva: černá
Jídlo: pivo
Muzika: heavy metal
Skupiny: Megadeth, Machine Head, Overkill, Metallica
Filmy: Zachraňte vojína Ryana, Bitva o Británii
Aktivity: modely letadel, South Park, věci z 2. světové

Bořek je mladší z obou bratrů Fancových, kteří spolu vlastně Fakulturu založili. Dá se říci, že je jediným z kapely, který setrval na svém původním postu doprovodné a sólové kytary od počátku až do současnosti.

Jeho životním snem je mít na rukou "ty prsty aspoň tak dlouhé, jako má ten parchant Mustaine". Svůj herní výkon hodnotí Bořek velmi sebekriticky, přesto je to právě on, kdo složil drtivou většinu původních skladeb od Fakultury. Vzpomeňme třeba na hitovky "Killing Hate" (1990) nebo "It's None of Your Fuckin' Business" (1994).

Bořek se u Fakultury věnuje výhradně kytarové hře. O to zajímavější je pak unikátní videozáznam z roku 1995, kdy Bořek zpívá na jednom z koncertů skladbu "No Remorse" od Metalliky do své kytary zcela sám.

Už od mládí se věnuje tématice 2. světové války. Modely letadel, počítačové hry, knihy, publikace i filmy. O veškerých bojových prostředcích na straně spojenců i fašistů má ohromný přehled. Na druhé straně ho ovšem vždy potěší kterákoliv epizoda ze seriálu South Park, domácí satirické pořady či nějaká ztřeštěná nenáročná italská komedie, jako např. "Maléry pana účetního". Ironií osudu jakoby právě tento film předurčil jeho životní dráhu. Bořek se vyučil sice ve slévárně, ale nakonec zakotvil v rodinné firmě právě na postu účetního.

Jaké jsou nejaktuálnější zprávy? Občas pozlobí jinak spolehlivý aparát či šňůry, trsátka se hoblují jako o závod a struny praskají s neúprosnou frekvencí v průměru jedna za dvě zkoušky. Bořek cvičí opravdu poctivě, jak mu jen jeho denní pracovní vytížení dovolí. "Když je člověk pořádně rozehraný, hned je to poznat," říká. A má pravdu.

Veškeré zde uvedené údaje jsou k datu poslední aktualizace

Pro zasvěcené: Bořek hraje na 2 kytary, na B.C.Rich KKV model HELLPIKE TATTOO a červenou kopii LesPaulky, používá zesilovač Marshall Valvestate 8008, předzesilovač Valve Midi JMP-1, Wah-pedál VOX, trsátka Dunlop a struny Yamaha

created by Hoonza (c) 2006